skip to Main Content
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl
Duże Przeszklenia – Wielkie Wrażenie – Nawet W Małym Domu

Duże przeszklenia – wielkie wrażenie – nawet w małym domu

Z pewnością wielkie okna robią niesamowite wrażenie zwłaszcza w niewielkich parterowych domach.
Być może właśnie się zastanawiasz nad takim rozwiązaniem u siebie?

Postaramy Ci odpowiedzieć na pytanie: jakie są zalety oraz wady dużych przeszkleń?

Bezsprzeczną zaletą okazałych przeszkleń jest fakt, że powiększają optycznie wnętrza i wpuszczają do nich ogrom naturalnego światła. Dzięki temu nawet niewielki salon będzie prezentował się lekko i przestrzennie. Oprócz tego, duże transparentne płaszczyzny potrafią w piękny, niewymuszony sposób łączyć salonową przestrzeń z przydomowym tarasem lub ogrodem. Takie swobodne przejścia są obecnie bardzo modne, pozwalają na obcowanie z urodą natury i wprowadzają do wnętrz spokojny, harmonijny ton. Zieleniec przestaje być miejscem, które cieszy tylko w ciepłe dni – przez ogromne okna można podziwiać również romantyczny zimowy ogród – a wszystko to przy blasku ognia tlącego się w kominku.

Niestety, na taką przyjemność mogą pozwolić sobie jedynie osoby, które nie mieszkają z sąsiadami „okno w okno”. W momencie, w którym w Twoim domu zagoszczą duże przeszklenia, obecność pobliskich budynków może okazać się bardzo krępująca. Niektórzy radzą sobie z problemem inwestując w specjalne folie ochronne na okna, które działają na zasadzie lustra weneckiego. Oprócz tego, że produkt chroni przed ciekawskimi spojrzeniami, redukuje również szkodliwe promienie UV i zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń. Innym problemem, jaki wiąże się z okazałymi przeszkleniami zewnętrznymi, są trudności związane z aranżacją pomieszczeń. Nie zapominajmy bowiem, że pokój, który zyskuje przeszklenia, automatycznie „traci ściany” i przez to staje się mniej ustawny.

Współcześnie ogromne szklane płaszczyzny nie pozostają jedynie w sferze marzeń – projektanci wnętrz coraz częściej decydują się na śmiałe, niebanalne projekty ze szkłem w roli głównej. Jeśli i Ty wzdychasz do szklanego designu, śmiało po niego sięgnij! Wysokojakościowe, profesjonalnie wykonane szklane elementy, w pełni sprzyjają wysmakowanej, energooszczędnej architekturze.

Back To Top