skip to Main Content
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl
Okna Przesuwne – Nie Tylko Wielkie Formaty

Okna Przesuwne – nie tylko wielkie formaty

Przesuwne okno to nie tylko wyjście na taras, to również świetne rozwiązanie w dla tradycyjnego okna – możecie je ulokować tam, gdzie otwarcie skrzydła będzie sprawiało trudność.

Przymierzasz się do wykończenia domu i jesteś na etapie zakupu odpowiednich okien? Przy ich doborze, warto sprawdzić nie tylko te tradycyjne, ale również te wyróżniające się innymi konstrukcjami. Ciekawą propozycją są okna przesuwne, które najczęściej wykorzystywane są jako przejścia na balkony i tarasy. Dlaczego warto je wybrać?

To że możemy przesunąć skrzydło okna zamiast otwierać przez uchylenie sprawia wielką różnicę w obsłudze. Wtedy skrzydło nie otwiera się do wewnątrz, co powoduje zabranie przestrzeni mieszkalnej, a także daje wrażenie większego prześwitu. Gdy wybierzemy okna przesuwne, możemy ustawić przy nich fotel, lampę, kwietnik czy inne przedmioty. Po otwarciu okno nie prezentuje się znacznie lepiej – nowocześnie i elegancko.

Z kilku różnych rodzajów okien przesuwnych, najbardziej popularne to okna uchylno-przesuwne. W tej konfiguracji możemy nie tylko przesunąć skrzydło drzwiowe, ale także możemy je uchylić, gdy chcemy wywietrzyć pomieszczenie – nie musimy wtedy przesuwać okna.

Oczywiście, są także minusy. Okna przesuwne to nieco  droższe konstrukcje od zwykłych okien balkonowych i tarasowych otwieranych przez uchylenie skrzydła. Również bardzo ważny jest dokładniejszy montaż – tylko wtedy okno będzie działało właściwie i posłuży nam przez długie lata.

Back To Top