skip to Main Content
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl
System Dla Oszczędnych – VEKA Softline 82 MD

System dla oszczędnych – VEKA Softline 82 MD

Okna z profilami VEKA Softline 82 zapewniają efektywność energetyczną na najwyższym poziomie. W profilach zastosowano wielokomorową konstrukcję najwyższej klasy profili okiennych. Dzięki wyposażeniu profilu ramy w 7 komór oraz 6 komór w profilu skrzydła mamy możliwość osiągnięcia niezwykle niskiego współczynnika przenikania ciepła.

Stosując szybę o współczynniku przenikania ciepła o wartości Ug=0,5 W/(m²K), całe okno będzie miało współczynnik ciepła wynoszący Uw=0,79 W/( m²K).

Współczynnik przenikania ciepła – co on oznacza?

Współczynnik Uw („w” od języka angielskiego „window”) podaje ilość ciepła, kóra przepływa przez 1m2 okna, przy stałej różnicy temperatur między wnętrzem budynku, a otoczeniem wynoszącej 1K (stąd jednostka W/(m²·K).) Im niższa wartość współczynnika Uw tym cieplejsze jest okno. Jeśli współczynnik Uw nie przekracza 1 W/(m²·K), to świadczy o dobrej klasie okna, które z pewności dobrze sprawdzi się w domu energooszczędnym jak i pasywnym.

Profile okienne VEKA Softline 82 o grubości 82 mm w standardzie wyposażone są w trzy trwałe uszczelki (mamy możliwość zamówienia dodatkowej uszczelki środkowej (MD), co wydatnie obiża zużycie energii i pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.) Przy zastosowaniu dodatkowej uszczelki znacznie poprawia się izolacyjność akustyczną okna. Profile VEKA Softline 82 można zastosować również przy produkcji drzwi tarasowych oraz wejściowych.

Back To Top