skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

5 rzeczy, za które będą ci wdzięczne twoje okna.

Wraz z nadchodzącą wiosną przybywa lista rzeczy, które powinniśmy zrobić, np.: schować zimowe kurtki i kozaki na strych lub dno szafy, przestudiować ofertę biur turystycznych i zaplanować wakacje.

Lista rzeczy wymagających wiosennego przeglądu

Samochód, instalacje wodne, czy piecyki gazowe, i wiele innych rzeczy, które do prawidłowego funkcjonowania wymagają regularnych przeglądów. O ile w kwestii auta wydaje się nam to oczywiste, często zapominamy o tym, że regularnym serwisom powinniśmy również poddawać nasze okna.

Pomimo pozornie nie skomplikowanej konstrukcji, okna wymagają regularnego dbania o nie. Wszystko po to by jak najdłużej zapewnić im trwałość i poprawne działanie, w końcu mają nam służyć latami. Na czym więc polega regularny serwis okien i czy jesteśmy wstanie sobie poradzić z nim samodzielnie?

1. Zadania dla każdego niefachowca.

Jest kilka czynności serwisowych, które możemy wykonać samodzielnie bez pomocy specjalisty. Jedną z podstawowych rzeczy to dbanie o czystość okien przez cały rok (używamy do tego ogólnodostępnych środków przeznaczonych do mycia okien). Istotne by do mycia okien nie używać silnie żrących detergentów, ani rozpuszczalników, które mogą uszkodzić strukturę ramy okna.

2. Okucia – jak przeprowadzić ich serwis?

Okucia i klamki to te elementy okna, które są najbardziej narażone na zużycie. Pełnia one istotną rolę począwszy od trzymania całego ciężaru skrzydła po zabezpieczenie naszego domu przed włamywaczami, kończąc na parametrach izolacyjnych. Do podstawowej czynności serwisowej okuć należy nasmarowanie wszystkich ruchomych części skrzydła. Należy jedynie pamiętać by środek do smarowania nie zawierał żywic ani kwasów w składzie. Do tego zabiegu polecamy łatwo dostępny smar silikonowy, bądź wazelinę techniczną.

3. Szczelność okien

Kolejnym równie ważnym elementem wymagającym przeglądu są uszczelki. W celu dokonania wymiany uszczelki możemy bez problemu ją dokupić, wystarczy znać grubość profilu okna i jej potrzebna długość. Nowoczesne uszczelki fabrycznie pokryte są powłoka silikonową, przed ich wymianą warto przetrzeć je dodatkowo olejem do maszyn precyzyjnych.

4. Szyby i ich szczelność

Z przychodzącą wiosną i coraz cieplejszymi temperaturami na zewnątrz, zbliża się odpowiedni moment do tego by zająć się wszelkimi nieszczelnościami w oknach, które zlokalizowaliśmy podczas zimy. Skraplająca się woda na parapecie, podmuchy pod oknami – wszystkie z tych symptomów mówią o tym, ze naszymi oknami powinien zająć się fachowiec. Wszelkie nieszczelności wynikające z odkształcenia profilu, bądź rozszczelnienia pakietu szybowego, to już typowe zadanie przeznaczone do naprawy specjaliście.

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp