skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały
Ciepla-ramka

Co to jest ciepła ramka?

Co to jest ciepła ramka? Co to jest ciepła ramka?

Mamy coś dla osób, które uwielbiają ciepło i chcieliby zatrzymać je w swoim wnętrzu jak najdłużej. Ciepła ramka, która jest stosowana między zespoleniem szyb dla dodatkowej izolacji cieplnej przynosi szereg zalet do naszego domu. Dzięki zwiększonej termoizolacji, ciepło w mniejszym stopniu ucieka na zewnątrz, a przy okazji nie jesteśmy narażeni na zwiększone koszty ogrzewania.

Jedną z ważniejszych zalet stosowania ciepłej ramki możemy poznać podczas sezonu grzewczego, poniżej opiszemy tę sytuację:

Ciepła ramka to element konstrukcyjny okna, będący spoiną łączącą brzegi okna. W przypadku większości standardowych okien mamy do czynienia z ramką wykonaną z aluminium. Niestety ramki wykonane z metalu mają tendencję do tworzenia tzw. „mostów termicznych”.

Mostki termiczne

Przez częste narażanie szyby na niskie temperatury, przestrzeń pomiędzy nimi została wypełniona argonem, który stanowi bufor trzymający ciepło wewnątrz. Wynika z tego, że  jedynym punktem stycznym, przewodzącym ciepło między obiema szybami jest tylko zwykła ramka.

W przypadku ciepłej ramki dużo lepiej sprawdza się tworzywo sztuczne lub inny materiał będący dobrym izolatorem, który jednocześnie nie przewodzi ciepła. Dlatego w większości nowoczesnych okien, w pakietach szybowych nie występują żadne słabe punkty, czyli tzw. mostki cieplne, które obniżają parametry techniczne okna. Przed zakupem nowych okien, spytaj sprzedawcy o możliwość zastosowania takiego rozwiązania. Dodatkowo nie kosztuje wiele, a gwarantuje wiele korzyści.

Ciepła ramka zapobiega skraplaniu się pary wodnej między szybami
Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp