skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Czy wiesz, że Twoje okno ma dwa tryby? Zmieniając je zaoszczędzisz sporo pieniędzy!

Większość z nas ma w domu okna wykonane z plastiku, jednak mało osób wie, że wyposażone są one w dwa tryby, dzięki którym możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy w ciągu roku. Opowiemy o tym w dzisiejszym artykule.

Ustawienie odpowiedniego trybu w oknie względem pory roku zwiększy możliwość na przedłużenie żywotności okien oraz zaoszczędzenie sporej ilości gotówki w ciągu roku.

Jak to działa?

Gdy na zewnątrz zmienia się temperatura , okno wykonane z plastiku kurczy się i rozkurcza, przez co traci szczelność. Tryby w oknie odpowiedzialne są za regulacje docisku skrzydła do ramy okiennej. Zimą zmieniamy tryb na taki, aby zwiększyć docisk i uszczelnić w ten sposób mieszkanie, co idzie w parze z oszczędnością na rachunkach za ogrzewanie.

Jak to zrobić?

To nic trudnego! Do zmiany trybu w oknie potrzebny będzie nam tylko klucz typu imbus 4mm. W następnym kroku odszukaj śrubę regulacyjną w dolnej części ramy. Teraz wystarczy, że ustawisz odpowiednio śrubę przekręcając ją odpowiednio w lewo lub prawo. W niektórych oknach możesz znaleźć trochę inny mechanizm w postaci rolki, podobny do tego poniżej:


Pamiętaj również o naoliwieniu oraz nasmarowaniu okuć rak w roku, warto raz na jakiś czas pomyśleć również o wymianie uszczelek, które są naturalnie zużywającym się elementem.

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp