skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.

Na zewnątrz, czy do środka? Jak powinny otwierać się drzwi zewnętrzne?

Na zewnątrz, czy do środka? Jak powinny otwierać się drzwi zewnętrzne?

Eleganckie, stylowe, ale przede wszystkim solidne i odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Drzwi wejściowe stanowią wizytówkę całego domu. Dlatego muszą być estetyczne i pasować do designu elewacji, oświetlenia czy do dekoracji znajdujących się wokół domu lub przy wejściu do mieszkania. Jedną z podstawowych cech, jaką powinniśmy brać pod uwagę wybierając drzwi zewnętrzne, jest ich odporność na próby włamania. Okazuje się, że na klasę antywłamaniowości danych drzwi ma wpływ przede wszystkim poprawny montaż, solidny zamek z atestowaną wkładką, odpowiednie zawiasy oraz konstrukcja skrzydła. To czy otwierają się one na zewnątrz, czy do środka, nie ma w tym przypadku większego znaczenia. Na szczęście to, czy drzwi wejściowe otwierają się do środka mieszkania, czy na zewnątrz nie wpływa w żaden sposób na poziom bezpieczeństwa. Sposób otwierania ma jednak ogromne znaczenie dla komfortu i funkcjonalności oraz ich montażu.

Drzwi otwierane na zewnątrz:

Zapewniają znacznie więcej miejsca użytkowego w przedpokoju, korytarzu, czy na werandzie.
Przy niekorzystnych warunkach pogodowych, jak silne i porywiste wiatry, drzwi otwierane na zewnątrz będą mocniej dociskane do ościeżnicy, gwarantując większą szczelność.
Stanowią bezpieczniejszą drogę ewakuacji. Jednak ta cecha dotyczy tylko domów prywatnych.

Drzwi otwierane na wewnątrz:

Zdecydowanie lepiej sprawdzą się w przypadku większych i szerszych korytarzy.
Nie kolidują ze wspólną przestrzenią wspólnoty mieszkaniowej w przypadku mieszkań w bloku lub apartamencie.
Nie wymagają również zamontowania systemu odprowadzania wody, okapnika, czy też dodatkowego uszczelnienia, chroniącego przed dostaniem się do środka deszczu, czy śniegu.

Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnątrz domu czy mieszkania powinny otwierać się tak, aby umożliwić wygodne i bezpieczne wejście i wyjście z danego pomieszczenia oraz łatwy dostęp do włączników światła. Mając na myśli wygodę użytkowania, w kontekście drzwi wewnętrznych powinniśmy pamiętać przede wszystkim o:
-dobraniu odpowiedniego kierunku otwierania – w zależności od tego, z której strony będzie nam wygodniej chwycić za klamkę, żeby otworzyć lub zamknąć dane drzwi, powinniśmy wybrać drzwi lewe albo prawe.
-ilości miejsca w danym pomieszczeniu – jeśli jest to bardzo mały pokój, lepiej zamontować drzwi otwierane na zewnątrz,
umiejscowieniu włączników światła – warto wybrać taki kierunek i sposób otwierania drzwi, aby włączniki światła były po tej samej stronie co klamka.

Bezpieczne korzystanie z drzwi wewnętrznych, to z kolei przede wszystkim:
-zachowanie odpowiednich odległości między drzwiami znajdującymi się blisko siebie. Należy zadbać o zapewnienie takiej ilości miejsca, aby przy jednoczesnym otwarciu obu skrzydeł nie uderzały ani nie zahaczały one o siebie.
-minimalizacja ryzyka uderzenia osób znajdujących w pobliżu drzwi. W wąskich przejściach lub korytarzach zaleca się montaż drzwi otwieranych do środka pomieszczenia.
Kierunek otwierania drzwi – podsumowanie
Na najwięcej swobody w wyborze kierunku otwierania drzwi wejściowych mogą sobie pozwolić właściciele domów prywatnych. W ich przypadku decyzja może być uwarunkowana ilością wolnego miejsca wewnątrz i na zewnątrz budynku lub warunkami atmosferycznymi. W przypadku mieszkań w bloku istnieją regulacje, które taki wybór mieszkańcom narzucają. W sytuacjach wyjątkowych istnieje jednak możliwość zmiany sposobu otwierania drzwi wejściowych do mieszkania na takie otwierane do środka. Wymaga to jednak zgody zarządcy budynku i musi być zgodne z przepisami bezpieczeństwa. Pamiętaj więc, aby upewnić się, która sytuacja Cię dotyczy!
Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp