skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Energooszczędne podkłady parapetowe

Okres jesieni i zimy to najlepsze pory, żeby zweryfikować prawidłowość zamontowanych okien. Zauważalne wychłodzenie, w niektórych z pomieszczeń lub wyraźnie wyczuwalna niższa temperatura wokół parapetu to oznaka, że popełniono błędy podczas montażu okna.

Miejsce szczególnej uwagi

Newralgicznym punktem podczas osadzania parapetu, oraz wymagającym szczególnej uwagi w kwestii izolacji jest miejsce między murem a oknem. Dzieje się tak z powodu konieczności połączenia dwóch materiałów o całkiem innych właściwościach termoizolacyjnych. Przez błędy popełnione na tym etapie montażu, w przyszłości grozi powstaniem tzw. „mostków termicznych”.

Pianka poliuretanowa

Pianka zwana również montażową, przeznaczona jest do izolacji i uszczelniania. Tworzy ona bezpieczną w kwestii izolacji warstwę pomiędzy murem i ramą okna. Musimy jednak pamiętać, że pianka poliuretanowa nie jest materiałem idealnym, i zbiegiem czasu może tracić ona swoje właściwości. Warto więc zadbać o odpowiednie zabezpieczenie położonej warstwy piany, by zbyt szybko nie uległa ona zniszczeniu.

Energooszczędne podkłady podparapetowe – o co chodzi?

Najskuteczniejszym i przynoszące największe korzyści sposobem montażu okien jest ciepły montaż z wykorzystaniem podkładu parapetowego (EPP – Energooszczędny Podkład Podparapetowy). EPP to specjalna kształtka wykonana z polistyrenu ekstrudowanego XPS, na której osadzane jest okno. Badania wskazują, że przy obciążeniu ok 1200 kilogramów dla XPS na metr bieżący podkładu, odkształci się on o zaledwie 1 mm! Zastosowanie nawet ciężkich okien z antywłamaniowym pakietem szybowym, nie zrobi na EPP wrażenia (przykładowe okno balkonowe z szybami antywłamaniowymi w pakiecie dwukomorowym P4/16/4/16/4 waży 125 kg.).

Przedstawienie zastosowania podkładów parapetowych , poniżej:

Zalety zastosowania EPP

Co w praktyce daje nam zastosowanie energooszczędnych podkładów podparapetowych? Przede wszystkim skutecznie polepsza termoizolacyjność w najbardziej newralgicznym miejscu, między murem o oknem, gdzie z natury są najsłabsze parametry termiczne. Badania przeprowadzone przy użyciu kamer termowizyjnych pokazały, że w przypadku tradycyjnego montażu bez użycia EPP, zimne powietrze może przenikać do wewnątrz. Podkład sprawia, że jest ono zatrzymywane w warstwie ocieplenia.

Zasady i procedury montażu EPP

Aby EPP dobrze pełniło swoją rolę, ważne jest by podczas montażu dokładnie przestrzegać zalecenia montażu przez producenta. Do przyklejenia podkładu możemy zastosować klej polimerowy lub XPS (w przypadku klejenia do nierównej powierzchni). Istotne jest precyzyjne wypoziomowanie podkładu, i ustawienie go w odpowiednim miejscu ściany, bo po związaniu masy bądź kleju będzie to niemożliwe. Profil jest zaprojektowany pod kątem stosowania dodatkowych taśm rozprężnych wykorzystywanych w ciepłym montażu. EPP może być zamontowany również w strefie izolacji termicznej przy użyciu systemu MOWO.

 

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp