skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Jak dbać o okna PCV?

Okna PCV nie bez powodu uznawane są za najbardziej trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych, mimo tego warto zadbać o nie w odpowiedni sposób, aby nawet po wielu latach użytkowania wygłądały jak nowe.

Okna w DOMIX-p są wykonywane z najwyższej jakości materiałów, spełniające wszystkie, nawet te najbardziej restrykcyjne wymagania. Daje nam to gwarancję, że okna podczas wieloletniego użytkowania nie ulegną odkształceniu się, a działanie promeni UV nie wpłynie na zmianę koloru profili. Jeżeli jednocześnie zadbamy o regularną konserwację (sprowadza się ona do mycia okien podczas porządków).

Niżej podpowiemy Państwu jak w odpowiedni sposób dbać o okna i ich poszczególne elementy

Istotną kwestią jest dobranie odpowiednich środków czyszczących. Zabronione jest używanie środków inwazyjnych (zawierających środki ścierne lub rozpuszczalniki). Ich użycie bowiem mogłoby skutkować nieodwracalnymi uszkodzeniami ramy (zarysowania, przebarwienia). Stosowanie takich srodków może również doprowadzić do stałego zmatowienia ramy i powstania mikroporów (wnikający w nie brud jest nie do usunięcia). Najlepiej zatem użyć zwykłego płynu do mycia szyb, który skutecznie, ale łagodnie usuwa brud.

Szyby jak kryształ?

Przez czyste szyby świat wygłada dużo piękniej, jednach ich mycie nie należy do ulubionych zajęć domowników, mimo że efekt pracy jest wart wysiłku.
W przypadku mycia szyb ważny nie jest tylko odpowiedni dobór płynu, ale też szmatki. W tym przypadku powinniśmy unikać materiałów sztywnych, posiadających szwy (mogłyby one porysować powierzchnię). Do mycia szyb najlepiej sprawdzi się ircha lub miekki papierowy ręcznik kuchenny. Zabronione jest używanie gazety! Może się to jedynie skończyć zarysowaną szybą i rosmarowaną na niej farbą drukarską. Jeśli okno jest bardzo brudne, warto na początku umyć je na mokro (dobrze się do tego sprawdzi woda z dodatkiem płynu do naczyń) dopiero potem dokończyć mycie suchą ściereczką z płynem do szyb.

Okucia i uszczelki

Jeśli chcemy zapewnić sobie bezawaryjne użytkowanie okien przez lata warto pamiętać, żeby przynajmniej raz w roku posmarować i wyregulować okucia okienne.
Ważny jest również przegląd, który najlepiej zacząć od sprawdzenia czy żaden z metalowych elementów konstrukcji okna nie jest zużyty bądź obluzowany.
Wszystkie części ruchome wymagają regularnego smarowania lub naoliwienia. Tak samo jak w przypadku mycia, do konserwacji używamy odpowiednich środków, nie mogą one w jakikolwiek sposób wpływać na powłokę antykorozyjną okuć. Konserwacji wymagają również uszczelki, a polega ona na naniesieniu na nie środka zabezpieczającego przed czynnikami atmosferycznymi i zapobiegającymi przymarzaniu uszczelek w okresie zimowym. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się preparaty oparte na żywicach silikonowych.

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp