skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Jak odpowiednio rozmieścić okna w domu?

Nasz dom z pewnością będzie bardziej atrakcyjny i komfortowy jeśli odpowiednio i racjonalnie rozmieścimy w nim okna. Dlatego już na etapie tworzenia projektu warto zwrócić uwagę na trzy najważniejsze czynniki, czyli: położenie domu względem stron światła, układ pomieszczeń w środku, oraz ilość i wielkość okien.

Dom dobrze zorientowany względem stron świata

Natężenie oraz ilość światła w pomieszczeniu zależy od orientacji okna względem stron świata, a także od pory roku oraz dnia. Od wiosny do lata promienie słoneczne padają pod zdecydowanie większym kątem niż zimą, dzięki czemu do pomieszczenia przedostaje się więcej światła i ciepła. To jaki typ światła otrzymamy w pomieszczeniu w dużej mierze zależy czy okno skierowane jest jest ku północy, wschodowi, południu czy zachodowi.W zależności od panującej pory roku, okna mogą powodować zarówno straty energii zimą, jak i generować zyski latem. Jeśli chcemy aby, zyski energii były jak największe, to powinniśmy się zdecydować na usytuowanie okien na ścianach najbardziej nasłonecznionych.

Nasłonecznienie pomieszczeń, względem ich przeznaczenia

Jeśli na etapie tworzenia projektu domu pomyślimy o właściwym rozplanowaniu pomieszczeń to zyskamy możliwość oświetlenia zgodnie z ich przeznaczeniem. Układ okien od strony południowej będzie dobry dla pomieszczeń, w których spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia, taki układ zapewni nam najdłuższy czas nasłonecznienia. Musimy jednak pamiętać, że przeszklenia od strony południowej mogą powodować przegrzania pomieszczeń latem, jeśli chcemy tego uniknąć to powinniśmy zdecydować się na wybór stolarki o niskim współczynniku przenikania ciepła, a także montaż rolet bądź żaluzji. Wschodnia ściana domu to najlepsze usytuowanie dla okien w sypialni, poranne promienie słońca dadzą energię na cały dzień, a wieczorem zapewnią spokojny odpoczynek.

Wybór kształtu okien

Doskonałym sposobem na dodanie uroku naszemu domu jest wybór niestandardowych kształtów bądź rozmiarów stolarki okiennej. Jeśli mamy dom z pięknym widokiem na otoczenie, to warto pomyśleć o tym, aby wyeksponować go ścianą składającą się z okien, która dodatkowo wprowadzi naturę do wnętrza. W przypadku takich ścian, w niektórych przypadkach warto wybrać drzwi tarasowe zamiast okien. Stworzy to spójne połączenie wnętrza ze światem, oraz bramy do natury.

 

 

 

 

 

 

 

 

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp