skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Jak porównywać okna różnych producentów?

Zakup okien to jeden  z ważniejszych wydatków podczas budowy lub remontu domu. W dzisiejszym artykule wskażemy Państwu jak porównywać oferty różnych producentów stolarki okiennej.

Profile okienne i liczba komór wewnętrznych

Profile są jednym z najważniejszych elementów stolarki. Przeważnie występują o głębokości od 70 do 90 mm. Parametr ten wskazuje nam ilość komór we wnętrzu, co przekłada się na ważną dla nas izolacyjność cieplną okna.Pamiętajmy, aby przy porównywaniu okien różnych firm, zawsze brać pod uwagę okna o tych samych parametrach, czyli o tej samej głębokości profili i z takimi samymi pakietami szybowymi.

Należy też zwracać uwagę na czasami praktykowane przez producentów sztuczne zwiększanie liczby komór, a dzieje się tak w przypadku kiedy w wąskim profilu stosuje się zbyt dużą liczbę komór. W takim przypadku nie powoduje to poprawy izolacyjności cieplnej.

Szyby zespolone czy laminowane?

Dwoma najpopularniejszymi technologiami szybowymi są szyby zespolone, w których z reguły występuje dwie lub trzy tafle szklane, a przestrzenie między nimi wypełnione są gazem.

Drugi rodzaj to szyby laminowane, których technologia polega na stałym złączeniu dwóch warstw tafli szklanych warstwami folii PVB. Takie okna są zdecydowanie bardziej odporne na zbicie, ponieważ mają dużo większą wytrzymałość (tworzą jedną grubą warstwę szkła).

Współczynnik przenikania ciepła „U”

Współczynnik przenikania ciepła U związany jest z izolacyjnością cieplną całego okna. Jest to parametr najczęściej podawany przez producentów w rozmowach z potencjalnymi klientami.

Należy jednak zawsze porównywać wyłącznie współczynniki U obliczane dla całego okna. Niektórzy producenci chwalą się bardzo dobrymi współczynnikami składowymi – tylko dla pakietu szybowego lub tylko dla ramy okiennej.

Najczęściej współczynnik podawany dla całego okna powinien posiadać oznaczenie Uw („w” od angielskiego słowa window, czyli okno). Jeśli w materiałach informacyjnych widnieje tylko „U” to powinniśmy poprosić sprzedawcę o doprecyzowanie, jakiego elementu okna dotyczy parametr i poprosić o podanie współczynnika dla całego okna.

 

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp