skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Jak rozmieścić okna w domu?

Okna odgrywają kluczową rolę w kilku ważnych kwestiach dotyczących tworzenia projektu wymarzonego domu. Podczas wybierania nowych okien, należy zwrócić uwagę na ich wielkość oraz parametry techniczne. Od okien zależna jest kwestia wyglądu zewnętrznego budynku, od ich usytuowania zależny jest widok z domu, czyli połączenie naszego domowego azylu ze światem zewnętrznym i naturą.

Usytuowanie domu, względem światła

Okna są podstawowym źródłem naturalnego światła we wnętrzu. To właśnie ich rozmieszczenie decyduje o komforcie, wygodzie oraz mikroklimacie panującym w naszym domu. W tej kwestii kluczową rolę odgrywa usytuowanie naszego domu względem orientacji naturalnie padającego światła.

Północ-południe, rozmieszczenie pomieszczeń

Projektując dom, należy zwrócić szczególną uwagę na rozmieszczenie pomieszczeń względem padającego światła dziennego. Gdzie najlepiej powinna być zlokalizowana sypialnia? Dla miłośników lubiących budzić się w raz ze wchodzącymi promieniami słońca, polecamy część wschodnią domu. Sypialnia położona we wschodniej części domu, sprawi że każdego dnia będziemy wstawać wypoczęci i pełni energii.  Dla osób wolących dłużej pospać, optymalnym wyborem będzie usytuowanie sypialni po części północnej. Przy takiej lokalizacji słońce z pewnością nie powinno nam przeszkadzać podczas ucinania drzemki. Oprócz sypialni po stronie północnej powinna znaleźć się łazienka, spiżarnia lub pomieszczenie gospodarcze.

Południową i południowo-zachodnią stronę domu warto przeznaczyć na zaplanowanie takich pomieszczeń jak: pokój dzienny, jadalnia czy taras. Pomieszczenia zlokalizowane w tym obszarze będą odpowiednio naświetlone w godzinach popołudniowych, kiedy chętnie spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi.

Kształt okien, więcej światła, lepszy widok

Okna powinny pasować do wnętrz, które doświetlają. Ich kształt, wielkość, położenie i orientację trzeba dostosować do konkretnych funkcji pomieszczeń w domu. Kompozycja, którą tworzą przeszklenia na elewacjach budynku, jest w modelowym ujęciu raczej wypadkową tych zadań niż elementem podporządkowanym efektownemu wyglądowi zewnętrznemu.

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp