skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Jak właściwie zamontować okna? Podstawowe zasady

Montaż nowych okien to bardzo ważne zadanie, decyduje on o prawidłowym działaniu okna i jego szczelności, źle wstawione mogą stać się udręką dla wszystkich domowników. Jakich zasad powinniśmy przestrzegać podczas wstawiania okna, aby ustrzec się błędów? Zapraszamy do naszego poradnika!

1. Przygotowanie

Należy sprawdzić prawidłowość wykonania otworów okiennych (ościeży) oraz betonowych nadproży. Ściany ościeży powinny zachować pion i poziom na całej swojej długości i głębokości, za pomocą zaprawy należy wyrównać zamki, wypusty albo spoiny między cegłami, bloczkami lub pustakami. Właściwie przygotowany mur powinien być prosty, spoisty i dobrze oczyszczony.
Gdy przestrzeń będzie gotowa, możemy zabrać się za wstawienie ramy okna.

2. Osadzanie okna

Ważną kwestią jest rozmieszczenie kotw, dybli i śrub na całym obwodzie okna w odstępach nie większych niż 70 cm, w żadnym wypadku okno nie może zostać osadzone tylko na piance montażowej. Wybór odpowiednich łączników, zależy od rodzaju muru i jego wytrzymałości, oraz ruchów w szczelinie między oknem a ścianą i przenoszonych sił. Dokładne informację powinny być wyraźnie określone w specyfikacji okna. Gdy przymocowanie okna mamy za sobą, możemy usunąć kliny i wstawić z powrotem skrzydła z oknami.

3. Izolacja

Kiedy okno jest już pewnie zamontowane w ścianie, pora na zabezpieczenie nieszczelności pianką poliuretanową, która nie przepuszcza wilgoci i odpowiada za zatrzymanie ciepła w pomieszczeniu. Dzięki elastyczności, pianka umożliwi swobodne odkształcanie się profili pod wpływem zmiennych temperatur w lecie i zimie. Trzeba jednak uważać, by nie przesadzić z jej ilością, ponieważ może za bardzo napierać na ramy okna, wypaczając je. Piankę zawsze wtłaczamy ruchem 'zygzakowym’ od powierzchni muru do okna. Nakładając na piankę od wewnętrznej strony produkt uszczelniający unikniemy zaparowanych szyb i wilgoci, a w konsekwencji ewentualnego zagrzybienia. Ten sam zabieg należy wykonać od zewnętrznej strony – tu jednak stosujemy akryl, który zabezpieczy przed promieniami słonecznymi i ochroni przed wnikaniem wilgoci do środka pomieszczenia. Kiedy wszystkie środki wyschną możemy przystąpić do wykańczania.

Poprawnie wstawione i zamontowane okna są gwarancją komfortu i spokoju na długie lata. Warto zatem przy montażu zwracać uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie zwlekaj i zwróć się o pomoc do doświadczonego fachowca, który da Ci pewność dobrze wykonanej pracy. Wszystkim mającym w planie wstawanie okna, życzymy powodzenia!

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp