skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Kiedy okna wymagają wymiany?

Nowoczesne okna PCV mogą nam służyć nawet 20 lat, a niejednokrotnie znacznie dłużej. Zdarzają się jednak przypadki, że okno zostało żle dobrane lub zamontowane w nieprawidłowy sposób, w takiej sytuacji konieczna może się okazać wcześniejsza wymiania okien. Po czym to rozponać?

Wypaczona rama

Wada, która w większości przypadków okien wysokiej jakości powstaje ze starości. Natomiast jeśli do wypaczenia ramy dochodzi w stosunkowo nowym oknie, to zapewne jest to wada fabryczna, lub powstała na skutek złego montażu lub niewłaściwym użytkowaniem okna, np.klinowaniem. Jeśli chcemy mieć pewność, że wada jest na tyle poważna, że kwalifikuje okno do wymiany, wystarczy użyć poziomicy. Po przyłożeniu do płaszczyzny ramy wskaże, z jak dużą krzywizną mamy do czynienia. Odchylenie większe niż 3 mm na metrze długości lub szerokości ramy, kwalifikuje je do wymiany.

Mechaniczne uszkodzenia

Każde uszkodzenie okna, może doprowadzić, że stanie się ono nie sprawne. Jeśli do uszkodzenia doszło na stosunkowo małym obszarze, możliwe że wystarczy wymiana poszczególnego elementu okna. W przypadku kiedy okno jest poważnie uszkodzone, jedynym wyjściem jest wymiana go nowe.

Pęknięcie szyby

W większości nowoszesnych okien stosuję się szyby zespolone, składające się z dwóch lub więcej tafli szkła. Jest to najlepsze rozwiązanie zapewniające najwyższą izolacyjność cieplną. Zatem jeśli doszło do uszkodzenia szyby, jesteśmy zmuszeni wymienić cały zestaw lub wstawić nowe okno. W przypadku kiedy do uszkodzenia szyby doszło w skutek złego osadzenia lub wady fabrycznej okna, jesteśmy zmuszeni wymienić je na nowe, ponieważ sama wymiana szyby nie wyeliminuje powstałego problemu.

Pamiętajmy, że podstawową funkcją okien jest szczelne zabezpieczenie wnętrza przed czynnikami zewnętrzymi. Niesprawne, uszkodzone okno powoduje np. wzrost kosztów ogrzewania.

 

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp