skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Kiedy trzeba wymienić okna na nowe?

Wymiana okien w domu to zwykle dość kosztowna inwestycja, dlatego pierwsze powody jakie przychodzą nam do głowy, kiedy myślimy o wymianie stolarki okiennej, to np. uszkodzona rama w oknie, wybita szyba, lub kiedy sam wygląd okien pozostawia wiele do życzenia. W dzisiejszym artykule podpowiemy państwu na co należy zwrócić uwagę oceniając dotychczasowy stan okien.

Wiosna to okres planowania remontów w domach i mieszkaniach, więc jeśli zastanawiamy się czy wymienić okna, to najlepiej sprawdzić ich kondycję odrazu po zimie. Okna stanowią integralną część ściany zewnętrznej budynku, dlatego muszą gwarantować odpowiednią ochronę przed warunkami atmosferycznymi, stratami ciepła oraz nadmiernym hałasem dochodzącym z zewnątrz. Co więcej jeśli nasza stolarka jest nie do końca sprawna, to będziemy odczuwać również większy dyskomfort latem z powodu przegrzewania się pomieszczeń.

Zmniejszona izolacja może dotyczyć również akustyki. Kiedy w pomieszczeniach robi się za głośno, to warto pomyśleć o wymianie okien, ponieważ nowoczesna stolarka okienna, może w tej w kwestii odczuwalnie podnieść nasz komfort życia. Pamiętaj, by przy wyborze nowych okien odpowiednio dobrać współczynnik Rw do natężenia hałasu w danej okolicy.

Zły stan techniczny okna prowadzi do problemów z ich obsługą. Wypaczona lub skrzywiona rama, czy zniszczone okucia sprawiają, że z biegiem czasu skrzydło coraz ciężej się otwiera. Takie okna nie tylko stają się uciążliwe w codziennej eksploatacji, ale też są łatwiejsze do sforsowania przez włamywaczy, co zagraża naszemu bezpieczeństwu i mieniu.

Przedstawione wyżej wady w przypadku starych okien, najczęściej występują łącznie. Zdarzyć się jednak może, że nasze okna ulegną mechanicznemu zniszczeniu z przyczyn losowych, lub z przyczyn nieszczęśliwego wypadku. Konieczność wymiany takiego okna zależne jest od tego czy uszkodzeniu uległ element podlegający wymianie czy nie. Warto wówczas w tej kwestii skonsultować się ze specjalistą, który oceni wielkość powstałej szkody.

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp