skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Montaż okien w warstwie ocieplenia

Montaż okna w warstwie ocieplenia to najskuteczniejszy sposób na uniknięcie w przyszłości powstania ewentualnych mostków termicznym, które powstają tworzą się na styku ramy z murem. Takie rozwiązanie nazywane jest ciepłym montażem, aby go poprawnie wykonać niezbędne jest odpowiednie podparcie podczas montażu i uszczelnienie wokół ramy.

Ciepłe okna

Zgodnie z obowiązującymi od nowego roku przepisami, maksymalny współczynnik przenikania ciepła (Uwmax) dla każdego okna zamontowanego w pomieszczeniu, gdzie temperatura obliczeniowa jest równa lub wyższa niż 16°C (ti>=16°C) musi być mniejszy lub równy 1,1 W/(m²K). Od 2014 roku okna musiały gwarantować Uwmax na poziomie 1,3 W/(m²K). Okna w pomieszczeniach ogrzewanych o wymaganej temperaturze obliczeniowej niższej niż 16°C mogą mieć Uwmax mniejsze bądź równe 1,6 W/(m²K) (wcześniej wynosiło 1,8). Oznacza to podniesienie kryteriów o 0,2 W/(m²K) w stosunku do wcześniej obowiązujących przepisów. Od 2017 roku również okna montowane w dachu powinny mieć lepszy współczynnik U – nie niższy niż 1,3 W/(m²K).

Montaż okien w ociepleniu

Od niedawna w Polsce znany i stosowany jest nowy sposób, spotykany jest najczęściej w domach z gruba warstwą ocieplenia (przekraczającą 20 cm). Nowy sposób polega na osadzaniu ramy okna, za pomocą „wystawienia go” poza lico ściany i wstawienia w warstwę ocieplenia. Takie rozwiązanie pozwoli zmniejszyć głębokość wnęki okiennej (bardzo dużą przy tak grubym ociepleniu; tak głęboko osadzone okna nie wyglądały dobrze) i przede wszystkim zmniejszy ryzyko wystąpienia „mostków termicznych” wokół okna. W tym sposobie montażu kluczowa jest kwestia stabilnego, przymocowania ramy okna do konstrukcji muru. Obecnie dostępne mamy na rynku specjalnego gotowe profile ułatwiające stabilne przymocowanie okna.

Pamiętajmy, że ta technika jest stosunkowo nowa w Polsce, dlatego nie wszyscy wykonawcy mają odpowiednie doświadczenie, oraz wiedzę w tym zakresie. Dlatego w tym zakresie radzimy korzystać z usług profesjonalnych ekip montażowych.

 

 

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp