skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Najlepszy czas na montaż okien.

Podczas budowy domu musimy podejmować mnóstwo ważnych decyzji. Jedną z nich jest pytanie kiedy zdecydować się na montaż okien?

Jesienią, zimą a może latem?

Jaka pogoda więc jest najlepsza na montaż okien? Dzięki ciągłym zmian klimatycznych w naszym kraju, jesień coraz częściej jest porą umożliwiającą prace budowlane przy naszym domu. Czas na montaż okien mamy więc stosunkowo długi. A konkretnie? Jeżeli gonią nas terminy, montować możemy nawet zimą – jeżeli jest ona łagodna, a temperatura nie spada poniżej pięciu stopni.

Stolarka okienna ma to do siebie, że może poleżeć i poczekać jakiś czas aż zostanie wykorzystana. Odpowiednio składowana może poczekać na swoją kolej nawet kilka miesięcy. Okres jesienno-zimowy to zazwyczaj czas, w którym producenci zachęcają nas promocjami i dodatkowymi rabatami więc warto kupować stolarkę „na zapas”. Oszczędności finansowe są kuszące, ale warto pamiętać o tym, że skrajnie niskie temperatury nie są najlepszym czasem na zewnętrzne prace budowlane.

Drewno, PCV czy aluminium?

Dawno temu kiedy wszystkie okna były drewniane moment ich montażu był dość istotny. Wilgoć, która musiała odparować z tynków i wylewek potrafiła negatywnie wpływać na drewno, z którego zbudowane były okna. To właśnie stąd wzięło się przekonanie, że okna drewniane należy montować po zakończeniu wszystkich prac mokrych. Dzisiaj okna drewniane są budowane w technologii warstwowej, z klejonego drewna, a profile (odpowiednio zabezpieczone) nie są aż tak bardzo podatne na zmiany wilgotności. Oczywiście zupełnie inaczej wygląda to w przypadku okien z tworzywa. Profil nie jest materiałem higroskopijnym, wilgoć mu w żadnym stopniu nie szkodzi, więc termin montażu takiej stolarki jest dowolny. Bez względu na wybraną technologię, należy zadbać o porządne zabezpieczenie okien na czas prac tynkarskich. Profesjonalna i doświadczona ekipa poradzi z tym sobie bez problemu, a w cenie ich usługi często jest już wliczone zabezpieczenie okien i drzwi.

A co z elewacją?

Jak ma się czas jej wykonania do montażu okien? W przypadku technologii warstwowej okna korzystniej zamontować przed położeniem styropianu. Taka kolejność pozwoli lepiej zabezpieczyć miejsce styku ramy z murem, a warstwy ocieplenia na fragmencie ramy. Tutaj także warto skupić się na starannym zabezpieczeniu stolarki przed dalszymi pracami.

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp