skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Okna bezpieczne dla dzieci

Rodzice najlepiej wiedzą, że dom w którym mieszka małe dziecko należy odpowiednio zabezpieczyć. Ważne by zwrócić uwagę na wszystkie rzeczy mogące stwarzać niebiezpieczeństwo, oprócz gniazdek elektrycznych czy ostrych krawędzi warto też zwrócić uwagę na okna. Na co zatem zwracać uwagę przy zakupie okien do pomieszczeń, w którym przebywają dzieci?

Już na etapie zamawiania okien należy zastanowić się nad zainstalowaniem specjalnych okuć i dodatków, dzięki którym problem, że dzieci same otworzą okno całkowicie zniknie. Idealnym rozwiązaniem w tym kierunku jest zastosowanie klamki TBT firmy Winkhaus. Dzięki tej klamce zmieniamy kolejność funkcji w oknie – zanim okno otworzymy, najpierw je uchylamy (TBT, czyli tilt before turn – uchyl zanim otworzysz)
Takiego rodzaju okucia stosuje się w szkołach, przedszkolach, ale i również w domach prywatnych, by zapobiec niebezpiecznym sytuacjom z udziałem dzieci.

Innym rozwiązaniem proponowanym przez firmę Winkhaus jest zamek okienny FSV montowany w zawiasie okiennym. Zastosowanie zamku umożliwia jedynie uchylenie okna, dopiero za pomocą kluczyka mamy możliwość otwarcia okna w całości. Do wyboru mamy również ogranicznik otwiarcia OBV Winkhaus, który pozwala otworzyć okno jedynie na 5 cm, a całkowite otwarcie okna jest możliwe po zwolnieniu blokady, co dla dzieci jest bardzo trudne.

Jeśli jednak nie stoimi przed wyborem nowych okien, a chcemy żeby były bezpieczne dla naszych pociech to mamy możliwość zainstalowania specjalnej klamki z kluczykiem. Dzięki temu tylko osoba mająca dostęp do klucza jest w stanie otworzyć okno. Takie klamki są dostępne w różnych opcjach, np. w wersji z przyciskiem zamiast kluczyka, który także zabezpiecza przed otwarciem okna przez dzieci.

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp