skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Okna do współczesnego domu – energooszczędne, precyzyjnie skonstruowane, funkcjonalne i estetyczne

Świadomość inwestorów na temat nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań jak i samej energooszczędności stale rośnie. Dlatego planując budowę lub remont, oprócz designu zwracamy coraz większą uwagę na jakość i energooszczędność materiałów potrzebnych do budowy. W dzisiejszym, współczesnym budownictwie dom lub mieszkanie powinny przede wszystkim zgodnie łączyć ze sobą dwie kwestie – użytkowość i funkcjonalność. Dlatego od elementów budowlanych wymaga się teraz znacznie więcej niż kiedyś – muszą być funkcjonalne, wysoce estetyczne, spełniać najwyższe wymogi jakości i wprowadzać do projektu pewną wartość dodaną.

Punkt wyjścia – okno do domu pasywnego

Okno odgrywa istotną, dwojaką rolę w domach pasywnych – z jednej strony może ograniczać straty ciepła mimo swojej dużej płaszczyzny, a z drugiej strony okna umożliwiają pozyskiwanie energii cieplnej z promieni słonecznych. Dlatego podejmując decyzje o wyborze okien do domy pasywnego, warto więc postawić na sprawdzone i pewne rozwiązania.

Od czego zacząć?

Od dokładnego sprawdzenia izolacyjności cieplnej przegród, która w przypadku okien określana jest tak zwanym współczynnikiem Uw, wyrażanym w jednostkach W/m2k.

Co to oznacza w praktyce?

Współczynnik ten określa ilość ciepła przenikającego w ciągu godziny przez metr kwadratowy przegrody przy jednostopniowej różnicy temperatur pomiędzy jej wewnętrzną a zewnętrzną stroną. Im niższa wartość tego współczynnika, tym mniej ciepła stracimy, co przyniesie wymierny pakiet korzyści na przykład w postaci mniejszych rachunków za ogrzewanie. Za okna energooszczędne możemy zatem uznać te, których współczynnik Uw wynosi poniżej 1 W/m2k.

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp