skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Okna stałe – rodzaje i funkcje

Rodzaje i funkcje

Okno stałe to rodzaj okna nie otwieralnego, które najczęściej swoje zastosowanie znajduje jako część okna balkonowego, stosowanego na niskich piętrach (gdzie bez problemu umyjemy okno bez potrzeby otwierania go). Powszechnie stosuje się dwa rodzaje okien stałych – szklone bezpośrednio w ramie i szklone w skrzydle (tak jak otwierane okno tylko bez okuć).
Okna stałe swoją popularność zawdzięczają dzięki atrakcyjnej cenie, która często jest nawet o 40% korzystniejsza w stosunku do okien otwieralnych. Dodatkową zaletą tego rodzaju okien jest duża powierzchnia szyby, czyli więcej światła w pomieszczeniu.

Stałe okna szklone w skrzydle

Jeśli chcemy zamontować okno stałe przy oknie otwieranym to jedyną dobrą opcją będzie okno szklone w skrzydle bez okuć. Okna szklone w ramie ma zdecydowanie węższą ościeżnicę, przez co po zamontowaniu przy oknie zwykłym, różnica położenia szyb  w obu oknach wyglądałaby nieatrakcyjnie. Warto pamiętać, że okna szklone w skrzydle zawsze są droższe od tych, które szklone są w ramie, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór montowanych okien.

Okna stałe szklone w ramie

W domach gdzie odpowiednio funkcjonuję wentylacja, okna stałe szklone w ramie mogą być montowane w każdym pomieszczeniu. Jeżeli jednak chodzi o domy jednorodzinne, które są wyposażone w wentylację grawitacyjną, okna stałe mogą stanowić jedynie połowę zastosowanych przeszkleń w domu, których powierzchnia musi być nie mniejsza niż 1/8 powierzchni całej podłogi.

 

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp