skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
 • Okna i drzwi PCV & ALU
 • Systemy przesuwne PSK i HST
 • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
 • Okna i drzwi p.poż.
 • Ogrody zimowe
 • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
 • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
 • Żaluzje fasadowe
 • Markizy
 • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Okno na 6-tkę, czyli wietrzenie bez otwierania okna

Całkiem nowy wymiar wietrzenia

Stworzona przez konstruktorów firmy Winkhaus innowacyjna forma wietrzenia daje użytkowniku całkiem nowe możliwości. Najprostsza definicja okna na 6 to wietrzenie przy zamkniętym oknie. Specjalne dwupozycyjne zaczepy umożliwiają dwa położenia bezpiecznie zaryglowanego okna. Jedna z nich, kiedy okna jest zamknięte, a druga umożliwia wymianę powietrza przez 6-milimetrową szczelinę, która tworzy się na obwodzie całego okna. W obu pozycjach okna na 6-stkę spełnia wszystkie wymagane normy (EN 1627-1630 w klasie RC1 lub RC2), czyli zachowuję się jak zaryglowane okna antywłamaniowe.

Okno na 6-stkę

Podczas wietrzenia na 6-stkę chłodne powietrze z zewnątrz napływa przez dolną szczelinę, ogrzane, zużyte powietrze z wewnątrz uchodzi górą. Taka stała cyrkulacja gwarantuje odpowiednią jakość powietrza w domu i pozwoli uniknąć szkód budowlanych wynikających np. z powstawania pleśni czy grzyba. Od teraz wyjeżdżając na dłuższy czas, okno „otwarte” w taki sposób zapobiegnie powstawaniu nieprzyjemnego zapachu w domu. Teraz możemy spokojnie spać, wietrząc przez całą noc mieszkanie, bez obawy, że ktoś nieproszony włamie się do naszego domu.

Zalety wietrzenia na 6-stkę:

 • brak przeciągów i dręczących nas latem insektów,
 • do wnętrza nie dostaje się woda opadowa,
 • hałasy są bardziej stłumione, niż w przypadku okna uchylonego,
 • miłośnicy zwierząt mogą być spokojni o swoich pupili wylegiwających się na parapecie.

Oszczędność energii

Jednym z najważniejszych argumentów, chodź dość paradoksalnie brzmiących jest oszczędność energii. Mimo tego, że wietrzenie kojarzone jest z czynnością odwrotną do oszczędzania, fakt ten potwierdzają to badania. Przy oknie na 6-stkę sposób w jaki powietrze napływa ze szczeliny i rozchodzi się po pomieszczeniu, pozwala ograniczyć straty energii do minimum.

Masz stare okna? Nie wszystko stracone!

Jesteś posiadaczem starych okien, a nie chcesz ich wymieniać na nowe, istnieje jedno rozwiązanie.  Jeżeli Twoje stare okno wyposażone jest w okucie uchylno-rozwierane firmy Winkhaus, to istnieje możliwość zmodernizowania ich, aby uzyskały funkcję bezpiecznego okna na 6-stkę. Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy do naszego biura sprzedaży DOMIX-P.

 

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp