skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Pęknięta szyba w oknie

Z pewnością jest szerokie grono osób, które spotkały się z problemem pękniętej szyby w oknie z PCV. Co zrobić? Wezwać szklarza czy  może lepiej zgłosić się do firmy produkującej okna?

Co to jest szyba zespolona?

W nowoczesnych obecnie montowanych oknach PCV, w celu lepszej izolacyjności stosuje się szyby zespolone. Szyba zespolona to nic innego jak zestaw szyb składający się najczęściej z jednej lub kilku tafli szkła. W celu uzyskania jak najlepszych wartości izolacyjnych, przestrzeń między szybami wypełniana jest powietrzem lub specjalnym gazem i absorberem wilgoci. W przypadku tego rodzaju szyb w momencie zbicia jednej, zmuszeni jesteśmy wypełnić cały pakiet.

UWAGA!  Szyby zespolone montowane w oknach w zależności od producenta mogą znacząco różnić się pod względem jakości. Będąc na etapie wybory okien radzimy wybrać szyby od „dużego”, znanego producenta podsiadającego certyfikaty ISO, daje nam to gwarancie jakości.

Wymiana szyby – producent okien czy szklarz?

W przypadku zamawiania nowej szyby najlepiej zgłosić się do producenta, lub firmy która montowała nasze okna. Mimo iż wymiana szyby zespolonej nie należy do bardzo skomplikowanych, radzimy w tej kwestii wybrać się do zaufanego producenta okien i zamówić szybę wraz z montażem. Mimo znacznie większych kosztów jakie poniesiemy za profesjonalną wymianę szyby, są też plusy, czyli gwarancja poprawnie zamontowanej szyby w oknie. Mimo nieskomplikowanej konstrukcji okna, podczas samodzielnej próby wymiany szyby może dojść do łatwego uszkodzenia ramy stolarki, co w przyszłości grozi powstaniem przewiewów wokół ramy okna, lub szuraniem podczas zamykania i otwierania. Specjaliści dzięki swojemu doświadczeniu wiedzą jak skutecznie uniknąć popełnienia takich błędów.

Nowa szyba zespolona – jaki wymiar wybrać?

Nowy pakiet szybowy musi idealnie pasować do „starej” ramy okna, jego wymiar zależny jest od rozmiaru okna oraz użytych w nim profili. Kwestia wymiaru nowej szyby jest banalnie prosta jeśli zamawiamy ją u producenta stolarki okiennej, bardziej skomplikowanie wygląda sprawa wyboru nowej szyby, kiedy robimy to na swoją rękę. Wymiana zbitej szyby w oknie jest doskonałą okazją do wyboru nowego, lepszego pakietu szybowego. Oczywiście lepsza szyba z pewnością będzie droższa: pakiet ze zwykłego szkła, z wypełnieniem z powietrza kosztuje 120-130 zł/m2, a ze szkła z powłoką niskoemisyjną i argonem jest o 30-40% droższy.

Nowa szyba, nowe możliwości

Podczas zamawiania nowej szyby u producenta stolarki okiennej musimy liczyć się z czasem oczekiwania, do produkcji szyby zespolonej wymagany jest określony okres czasu, nie są dostępne od ręki. Wszystko spowodowane jest masą klejąco-uszczelniającą (tiokolu), która do wyschnięcia wymaga trochę czasu, minimum 6 godzin, latem czas schnięcia może wydłużyć się do 12 godzin.

UWAGA! Zamawiając nowy pakiet szybowy pamiętajmy, by wbrew pozorom nie wykorzystywać nieuszkodzonej szyby ze starego pakietu (często pozwala to zaoszczędzić trochę pieniędzy podczas wymiany, lecz najczęściej nie warto). Zamontowany nowy pakiet z wykorzystaniem starej szyby nigdy nie będzie już tak szczelny jak dwiema nowymi.

 

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp