skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Pielęgnacja okien

Pośród wszystkich rodzajów okien, największą popularnością wśród klientów cieszą się okna z PCV. W odróżnieniu do okien z drewna, okna z PCV są bardzo łatwe w utrzymaniu, a ponadto odporna na zmienne warunki pogodowe, czy działanie grzybów i owadów. Dobrej jakości okna z tworzywa sztucznego mogą przy właściwej i regularnej pielęgnacji służyć nam nawet przez kilkadziesiąt lat.
Konserwacja ramy okiennej
By okna mogły nam służyć przez wiele lat, musimy jednak zadbać o właściwą konserwację ram PCV, która wbrew pozorom nie wymaga dużych nakładów pracy, czy też czasu. Wystarczy jedynie dokładnie i prawidłowo wymyć ramy, stosując odpowiednie środki czyszczące (również łagodny płyn do mycia naczyń). Nie należy jednak stosować jakichkolwiek płynów inwazyjnych, czy środków zawierających rozpuszczalniki lub substancje ścierne. Ich użycie mogłoby, bowiem doprowadzić do stałych i nieodwracalnych uszkodzeń ramy okiennej (powstanie mikroporów, zarysowania, zmatowienia).
Czyszczenie szyby
Ważnym elementem w pielęgnacji okien jest również czyszczenie szyby, które nie powinno sprawiać nam większych kłopotów. Niemniej jednak powinniśmy pamiętać o użyciu właściwego płynu czyszczącego i miękkiej ścierki (ircha lub papierowy ręcznik kuchenny), by zapobiec powstaniu zarysowań na szybie.
Przegląd techniczny okna
Przynajmniej raz do roku należy sprawdzić wszystkie elementy metalowe okna. Gdy zauważymy, że jakikolwiek metalowy element konstrukcji okna jest zużyty, czy też się obluzował lub całe okno ciężko się domyka, bądź się obniżyło, należy wezwać fachowca, który wymieni zużyte elementy i wyreguluje poziom i docisk ramy przy zawiasach.
Po sprawdzeniu stanu technicznego wszelkich elementów metalowych konstrukcji okna, należy dane elementy dobrze zakonserwować, stosując odpowiednie środki ochronne, jak np. wazelina techniczna, czy smar na bazie silikonu z dodatkiem teflonu, które zabezpieczają te elementy przed korozją i tym samym zmniejszają tarcie.
Nie zapominajmy jednak o uszczelkach, które również należy odpowiednio zakonserwować. Za pomocą specjalnych preparatów, opartych np. na żywicach silikonowych, możemy w prosty sposób nie tylko zabezpieczyć uszczelki okienne przed czynnikami atmosferycznymi, ale również zapobiec przymarzaniu uszczelek do profili w okresie zimowym.

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp