skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Jakie okna energooszczędne?

Każdy z nas chce mieć w domu jasne, słoneczne pomieszczenia, jednakże przez każde okno nawet to najnowocześniejsze oprócz światła słonecznego przenika jeszcze ciepło, i to niestety zazwyczaj w drugą stronę niż byśmy chcieli.
Warunkiem zachowania energooszczędności jest właściwy dobór parametrów okien pasywnych.

Już na etapie projektowania naszego domu powinniśmy pamiętać aby okna były skierowane głównie na południe. Okna wystawione na inne części świata nie mają już takiej wydajności zarówno pod względem oświetlenia jak i wpływu na zysk ciepła.
Analogicznie od północnej strony ilość okien możliwie ograniczajmy.

Okna duże czy małe?

Dobrze gdy największe okna energooszczędne PCV znajdują się w pomieszczeniach, które będziemy najczęściej ogrzewać, najlepiej od południowej strony.

Parametry:
Chcąc mieć dom z dużymi oknami musimy pamiętać aby mieć jak najbardziej zminimalizowane straty ciepła. Okna które powinniśmy zamontować myszą chrakteryzować się jak najniższym współczynnikiem przenikania ciepła (określany literą U)
Standartowe okna (nieenergooszczędne) jest on równy 1.2 – 1.4W (m2 x K)
U nas można zamówić okna ze współczynnikiem przenikania ciepła niższym niż 0.8W/(m2 x K)
W tych oknach szyby złożone są z trzech warstw. Dodatkowo na powierzchnię rozprowadzona jest cieńka warstwa tlenków metali, natomiast w przestrzeniach między taflami jest próżnia lub są one wypełnione kryptonem. Do wykonania ram zastosowano profile wielokomorowe z wkładkami termoizolacyjnymi.

nie!

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp