skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Wybieramy ciepłe okna

Z roku na rok coraz większa liczba Polaków, przy wyborze okien do domu głównie kieruje się wskaźnikiem izolacji ciepła danego produktu. Coraz częściej przy dokonywaniu tego typu zakupów kierujemy się aspektami energooszczędności, dzięki czemu rachunki które otrzymujemy za energię są niższe. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, czym należy się kierować przy wyborze i zakupie ciepłych okien.

Okna pasywne

Podstawowym wymaganiem dla miana certyfikowanego okna pasywnego jest przejście wszystkich złożonych testów, podczas których parametry okna są dokładnie sprawdzane. W Polsce jedyną certyfikowaną i uprawnioną do tego instytucją jest Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej z Gdańska. Podczas takich testów grono specjalistów sprawdza okno między innymi pod względem stabilności, oraz izolacji termicznej. Najważniejszą jednak z tych kwestii jest ta ostatnia, ponieważ to właśnie izolacyjność termiczna decyduje o tym czy okno zdobędzie miano na pasywnego czy nie.

Parametrem mówiącym nam o stopniu izolacyjności termicznej jest współczynnik przenikalności ciepła U. Im niższa wartość tego współczynnika, tym lepsza izolacyjność termiczna danego okna. W standardowych modelach okien współczynnik przenikalności  ciepła waha się na poziomie 1,4–2,6 W/m²K, jednak w oknach pasywnych ten współczynnik nie może przekraczać 0,8 W/m²K.  W tego rodzaju oknach stosuje się najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne, jak nietypowe okucia, specjalne sposoby ryglowania, czy energooszczędne oszklenie.Właśnie z tego powodu okna pasywne coraz częściej montowane są w energooszczędnym, nowoczesnym budownictwie.

Konstrukcja okna pasywnego

Okno pasywne to najczęściej okno potrójnym szkleniem, w którym przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest gazem szlachetnym (argon, krypton). Dodatkowo w celu maksymalnego ograniczenia strat ciepła drogą promieniowania od szyby do otoczenia, szyby pokryte są specjalną powłoką niskoemisyjną. Najczęściej pokryta taką powłoką jest szyba zewnętrzna, takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w klimacie chłodnym. Przy instalacji tego rodzaju okien stosuje się ciepły montaż, oraz montaż MONO.

Elementy systemu pasywnego

Decydując się na energooszczędne szklenie, musimy pamiętać że samo okno to nie wszystko. Jeżeli zależy nam na rzeczywistym obniżeniu kosztów utrzymania budynku to oprócz instalacji okien warto pomyśleć również o towarzystwie pasywnych drzwi i rekuperatora (czyli urządzenia pozwalającego wietrzyć mieszkanie bez otwierania okna i bez straty ciepła), oraz o dobrze ocieplonych ścianach (najlepiej dwu lub trójwarstwowymi).

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp