skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Żaluzje fasadowe – estetyczny i nowoczesny sposób na przegrzewanie się wnętrz

Duże przeszklenia to jeden z ważniejszych elementów wyróżniających nowoczesne budownictwo. Zastosowanie dużych szklanych płaszczyzn nadaje wnętrzom przestronności, wprowadza do wnętrza dużą ilość światła dodatkowo łącząc je z otoczeniem. Jednak są też minusy, ponieważ duża ilość przeszkleń może doprowadzić do przegrzewania się pomieszczeń, szczególnie w upalnie, letnie dni. Jakie zatem osłony przeciwsłoneczne zastosować, aby zachować nowoczesną bryłę budynku, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej ilości światła dziennego?

Żaluzje fasadowe

Nowoczesne, lekkie i eleganckie wykonane z wysokiej jakości aluminium żaluzje fasadowe, które skutecznie ochronią wnętrze Twojego domu przed nadmiernymi promieniami słońca (żaluzje umożliwiają precyzyjną regulację ilości światła przenikającego do wnętrza, bez konieczności podnoszenia i opuszczania). Natomiast zmiana kąta ułożenia lamel umożliwia jak najbardziej komfortowe przenikanie światła i ciepła do pomieszczeń (kąt położenia lamel jest płynnie regulowany w zakresie od 90 do 180°).

Montaż żaluzji na zewnątrz czy wewnątrz domu?

Bez wątpliwości żaluzje montowane na zewnątrz skuteczniej ochronią nasze wnętrza przed nadmiernym przegrzewaniem się pomieszczeń niż rolety montowane w środku. Dzieje się tak ponieważ pomiędzy powierzchnią lamel, a szybą tworzy się”warstwa powietrza”, która spowalnia proces wymiany ciepła. Proces ten pozwala na uzyskanie odpowiedniej temperatury wewnątrz pomieszczeń. Przy zastosowaniu zewnętrznych żaluzji fasadowych, mamy możliwość na obniżenie temperatury w domu nawet o kilka stopni Celsjusza.

Budowa żaluzji fasadowych i ich względy

Dzięki nieskomplikowanej budowie i lekkości (średni ciężar wynosi 2-3kg na m2) żaluzje po zamontowaniu, w żaden sposób nie nadwyrężają konstrukcji budynku. Żaluzje głównie składają z poziomych lamel, które są połączone linkami i osadzone wewnątrz prowadnic (mogą być też pozbawione prowadnic). Dostępne są lamele o przekroju poprzecznym w kształcie litery C, Z i S podanych szerokościach: 65, 70, 80 lub 90 mm, do wybory mamy również aluminiowe listewki o różnych kształtach i kolorach.

Żaluzje fasadowe mogą być montowane na trzy sposoby: jeden z nich to montaż do ramy okna, drugi to montaż do konstrukcji fasady budynku i ostatni bezpośrednio do ściany. Podjęcie decyzji na temat sposobu montażu radzimy podjąć już na etapie budowy. Pozwoli nam to uniknąć późniejszych dodatkowych kosztów związanych z montażem. W przypadku kiedy bryła naszego budynku uniemożliwia schowanie górnej części żaluzji pod elewacje to dostępnym, gotowym rozwiązaniem są specjalnie dobierane blendy (osłony maskujący).

Sterowanie żaluzjami fasadowymi

Żaluzjami możemy płynne sterować na dwa sposoby: za pomocą mechanizmu korbowego lub automatycznie. Oczywiście, ze względu na komfort użytkowania polecamy zastosowanie drugiego rozwiązania. Dzięki zastosowaniu czujnika do siły wiatru i natężenia światła słonecznego, żaluzje będą automatycznie rozwijać lub zwijać się w zależności od pogody panującej na zewnątrz.W przypadku wiatru lamele dodatkowo są zabezpieczone prowadzeniem bocznym w postaci prowadnicy lub linki ze stali nierdzewnej w osłonie z PCV.

 

 

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp