skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

6 dobrych powodów, które zmotywują Cię do zmiany okien

1. Pogoda za oknem

Przegrzewanie się pomieszczeń latem, oraz za wysokie rachunki zimą mogą świadczyć o słabo izolujących termicznie oknach. Przy współczesnej stolarce okiennej, są znacznie mniejsze straty energii niż w przypadku okien sprzed kilkunastu lub kilkudziesięciu lat.
Przykładowo stare, drewniane okna często mają współczynnik przenikania Uw dużo wyższy, niż w przypadku okien energooszczędnych i pasywnych. Zatem wymiana okien na nowe, o niskim współczynniku przenikania ciepła uchroni nas przed nadmiernym przegrzewaniem się wnętrza budynku latem i utratą ciepła zimą.

2. Uszkodzona rama lub szyba okienna

Często w wyniku niefortunnego zdarzenia bądź wypadku dochodzi do zbicia szyby, uszkodzenia ramy lub zdewastowania okna. Koszty renowacji stolarki okiennej, bywają dość wysokie, warto wtedy wykorzystać sytuację i wymienić okna na nowe.

3. Okno nie przylegające do ramy

Większość okien PCV robionych na dużą skalę w Polsce w latach 90-tych, podlega zjawisku paczenia. Skutkiem tego, skrzydło po upływie czasu przestaje ściśle przylegać do ramy, więc robi się nieszczelne. Dzisiaj, kupując okna u renomowanych producentów mamy pewność, że takie zjawisko nie wystąpi.

4. Okno nie wygląda tak ładnie, jak dawniej

Często głównym powodem, dla którego chcemy wymienić okna, są względy estetyczne, wizualne. Po latach, zwłaszcza jeśli okna były gorszej jakości lub w niewłaściwy sposób użytkowane, może zdarzyć się, że na ich powierzchni pojawią się trwałe przebarwienia, plamy lub zarysowania. Wymieniając okna, dodatkowo zyskamy estetyczny wygląd mieszkania w środku.

5. Hałas w domu staje się nieznośny

Mieszkasz w centrum miasta i przez uliczny hałas nie możesz w nocy zmrużyć oka? Jeśli okna w niewystarczający sposób tłumią dźwięki dochodzące z zewnątrz, najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana ich na takie, które wyposażone są w dźwiękoszczelne szyby.

6. Remont

Jeśli zastanawiamy się nad wymianą okien, warto pomyśleć o tym w trakcie remontu, przed ociepleniem bądź remontem elewacji. Najlepszą porą jest wiosna, lato lub wczesna jesień – musimy pamiętać, że wymiany okien nie można przeprowadzić przy temperaturze niższej nić 5 stopni.

Przed zakupem

Izolacyjność akustyczną stolarki określa współczynnik Rw. Im jego wartość jest wyższa, tym korzystniej. Przed zakupem okien warto dowiedzieć się, z jakim natężeniem hałasu mamy do czynienia w naszej okolicy. Na spokojnym osiedlu w zupełności wystarczą okna o Rw wynoszącym od 30 do 32 dB. Gdy mieszkamy w centrum miasta, powinniśmy zainwestować w szyby o Rw nie mniejszym niż 35 dB.

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp