skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Jak dobrze wybrać okna tarasowe? Duże przeszklenia w domu

W dzisiejszym artykule przybliżymy Państwu temat dużych przeszkleń w domu, które radykalnie odmienią wygląd całego domu i wnętrza. Sprawdzimy jakie okna tarasowe najlepiej wybrać, oraz czy mogą być jednocześnie energooszczędne.

Inwestorzy oraz architekci doskonale wiedzą jak duże szklane płaszczyzny mogą odmienić wygląd całego domu. We wnętrzu docenia się je za funkcję jaką pełnią w kwestii doświetlenia pomieszczeń, zaś od zewnątrz odmieniają wygląd budynku, ożywiając elewację. W odróżnieniu od tradycyjnych okien, duże przeszklenia są dużo bardziej kosztowne, jednak czy warto z nich zrezygnować? Zdecydowanie nie, ponieważ duże okna podnoszą walory estetyczne budynku, jednocześnie podnosząc jego wartość rynkową.

Okna tarasowe rozwieralno-uchylne (UR)

Rodzaj okien, której otwierają się do środka pomieszczenia, wyposażone w funkcję uchyłu. Jest to z pewnością najtańsze dostępne rozwiązanie na rynku. Jeśli nie chcemy, aby nasze okna zajmowały z byt wiele miejsca po otwarciu to mamy możliwość wybrania takiego okna z wyposażeniem o kilku węższych skrzydłach. Okna rozwieralno-uchylne to okna, które są łatwe w obsłudze jak i w montażu. Dodatkowo mamy możliwość zamontowania w nich zatrzasku, który umożliwia zatrzaśnięcie drzwi od zewnątrz. Okna rozwieralno-uchylne mają skrzydła o szerokości dochodzącej do 160 cm. Mają próg normalnej wysokości albo obniżony – o wysokości do 2 cm.

Okna tarasowe podnoszono-przesuwne

Są to tak zwane HS-y (HST, HKS). Po przekręceniu klamki, część skrzydła podnosi się i zachodzi za skrzydło stałe (cały mechanizm opiera się na wózkach, dzięki którym okno przesuwa się po prowadnicach). Wózki, czyli prowadnice, które montowane są w podłodze mogą dochodzić nawet do 6,5 metrów. Skrzydła po zamknięciu nie tworzą jednolitej płaszczyzny, skrzydła ustawione są względem siebie z przesunięciem. W przeciwieństwie do okien rozwieralno-uchylnych po otwarciu nie zajmują miejsca wewnątrz pomieszczenia i zapewniają bardzo szerokie otwarcie, jednak nie posiadają funkcji uchylnej, przydatnej do przewietrzenia domu. Szerokość pojedynczych ruchomych skrzydeł w przypadku okien podnośno-przesuwnych HST dochodzi nawet do 420 cm, zazwyczaj jednak mają do 300 cm. W oknach takich często nie ma wystającego progu lub jest on bardzo niski. Jest to możliwe dlatego, że prowadnica jest zamocowana do podłogi, a nie do ościeżnicy.

Okna uchylno-przesuwne

Inaczej nazywane oknami PSK, po otwarciu nie zabierają miejsca w pomieszczeniu. W takim rodzaju oknach mamy możliwość uchylenia i przesunięcia skrzydła o szerokości nawet do 160 cm, tworząc światło przejścia o szerokości do 150 cm. Gdy drzwi są zamknięte to skrzydła tworzą jednolitą linie, co wygląda bardzo estetycznie i nowocześnie. Do ościeżnicy zamontowana jest widoczna szyna, po której jeżdżą wózki zamocowane na wewnętrznej ramie skrzydła ruchomego i ukryte pod maskownicami.

Duże przeszklenia stanowią sporą część ściany, a jak wiadomo na tle muru, przeszklenia wypadają znacznie gorzej pod względem izolacyjności termicznej. Duże okna nie będą mostkami termicznymi jeśli zostaną zastosowane w nich pakiety szybowe o współczynniku Ug nie wyższym niż 0,8 W/(m2.K). Całe okno powinno mieć współczynnik Uw na poziomie zbliżonym do 1,0 W/(m2.K). Wartość 1,3 W/(m2.K) jest obecnie maksymalną dopuszczaną przez przepisy budowlane. Od roku 2017 obniży się ona aż do 1,1 W/(m2.K).

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp