skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
  • Okna i drzwi PCV & ALU
  • Systemy przesuwne PSK i HST
  • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
  • Okna i drzwi p.poż.
  • Ogrody zimowe
  • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  • Żaluzje fasadowe
  • Markizy
  • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Jak dobrze wykonać pomiar okien?

Prawidłowe wymierzenie okna jeszcze przed jego zakupem jest jedną z ważniejszych czynności gwarantującą jego prawidłową funkcjonalność.

Pomiar okien w stanie surowym budynku

Jest to najłatwiejszy rodzaj pomiaru, przy którym powinniśmy pamiętać, że nowe okno powinno być o 3 cm węższe niż obecny otwór oraz 6 cm niższe. Dzięki temu na górze i po bokach okna zostanie ok. 1,5 cm luzu na odpowiednie osadzenie okna oraz piankę.  Większa przerwa od dołu okna pozwoli na swobodne osadzenie parapetu.

Pomiar okien do wymiany (okna typu pojedynczego)

Stare okna lub typu szwedzkiego mierzymy bardzo podobnie do obecnie stosowanych modeli.  Należy zmierzyć otwór od wewnątrz, a następnie odjąć od szerokości ok. 3 cm i od wysokości od 1,5 do 5 cm [w zależności od sposobu osadzenia parapetu zewnętrznegi i wewnętrznego]. Dla przykładu: jeśli otwór ma wymiary 150×150, kupowane okno powinno mieć wymiary 147×145(148)cm.

Pomiar okien do wymiany (okna typu podwójnego)

Okna skrzynkowe czyli typu podwójnego mierzymy za pomocą wymiary otworu zewnętrznego. Do zmierzonego otworu okiennego należy dodać 10 cm do szerokości i 5 cm, do wysokości.  Wykonując pomiar w ten sposób, uzyskamy możliwość montażu jak największego okna, bez ryzyka uszkadzania przy tym muru zewnętrznego. Przy takich wymiarach ramy znajdą się na górze i po bokach za zewnętrznym murem, ale uzyskamy największą możliwą powierzchnię przeszklenia. Dla pewności należy zmierzyć wymiary otworu od wewnątrz. Powinny być większe od kupowanego okna. Niestety montaż takiego okna jest z tego powodu trudniejszy, dlatego polecamy zwrócić się o pomoc do profesjonalisty.

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp