skip to Main Content
DOMIX-P to zespół profesjonalistów, dysponujących dużą wiedzą techniczną, wyobraźnią oraz skłonnych zmierzyć się z nawet najbardziej nieszablonowymi wyzwaniami. Zasób wiedzy, sprawność realizacji, terminowość dostaw oraz korzystne warunki handlowe sprawiają, że DOMIX-P jest doskonałym partnerem dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Od 2005 r produkujemy dla Państwa wysokiej jakości okna i drzwi PCV & ALU. DOMIX-P to firma rodzinna gdzie łączymy młodzieńczy entuzjazm i elastyczność w działaniu z doświadczeniem i rzetelnością starszego pokolenia. Głównym czynnikiem na którym opieramy działalność naszej firmy to JAKOŚĆ. Cały czas modernizujemy nasz park maszynowy oraz przeszkalamy naszych pracowników aby produkt finalny nasi klienci otrzymali najwyższej jakości. Dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze, własnej flocie samochodowej, rozbudowanemu serwisowi, krótkiemu terminowi realizacji oraz najlepszym cenom na rynku - mamy pewność , że sprostamy Państwa wymaganiom. Nasza oferta opiera się na systemach PCV: VEKA i SALAMANDER oraz ALU: ALURON Posiadamy bardzo szeroki zakres oferowanych profili okiennych , drzwiowych oraz przesuwnych tak aby naszą ofertę móc dopasować do każdego klienta. Zastosowane okucie w naszych oknach: WINKHAUS , posiadamy tutaj bardzo szeroką ofertę zapewniającą nam możliwość realizacji każdego projektu. Nasza oferta to także:
 • Okna i drzwi PCV & ALU
 • Systemy przesuwne PSK i HST
 • Ścianki działowe, okna podawcze inne konstrukcje specjalne
 • Okna i drzwi p.poż.
 • Ogrody zimowe
 • Parapety zewnętrzne i wewnętrzne
 • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
 • Żaluzje fasadowe
 • Markizy
 • Moskitiery
I wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu.
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl DOMIX-P, ul. Krótka 3, 46-081 Dobrzeń Mały

Okna tarasowe – jak dobrać najlepsze?

W obecnych czasach niemal w każdym projekcie nowego domu występuje co najmniej jedno duże okno tarasowe. Duże przeszklenia są coraz częściej doceniane, ponieważ nadają bryle budynku lekkości, oraz wystarczającą ilość światła wewnątrz. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Państwu jakie okna tarasowe najlepiej wybrać do domu, oraz jakie są ich poszczególne zalety.

Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj okien tarasowych, radzimy zapoznać się z ich rozwiązaniami technicznymi i wybrać te, której najbardziej odpowiadają naszym potrzebom, nie zapominając również o ważnym aspekcie wizualnym okna. W dzisiejszej nowoczesnej stolarce dostępne mamy wiele różnych mechanizmów umożliwiających otwieranie się okna tarasowego na wiele sposobów, jednocześnie poprawiając przy tym komfort użytkowania okna.

Okno tarasowe może otwierać się na trzy różne sposoby, mianowicie:

 • rozwierane
 • uchylne
 • uchylno-rozwierane

Poza wyborem rodzaju otwierania, okno tarasowe może być przesuwne, obrotowe, składane czy uchylne z funkcją rozszczelnienia. Przy dużych przeszkleniach stosuje się najczęściej system rozwierany lub uchylny z funkcją. Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu pieniędzy to polecamy wybrać okna rozwierne, ponieważ są dużo tańszym wyborem w porównaniu z innymi systemami. Dzisiaj coraz rzadziej korzysta się ze standardowych wymiarów okien tarasowych, ponieważ każde okno jest inne, wymiary dopasowuje się indywidualnie do projektu każdego domu.

Szyba i okucia

Jeśli nie chcemy być narażeni na wyższe koszty ogrzewania w zimie, to musimy wybrać okna z odpowiednim pakietem szybowym. Okna tarasowe powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, by komfortowo użytkować je przez następne lata. Na rynku dostępne mamy okna wykonane z PCV, drewna czy aluminium. W przypadku okien wykonanych z PCV, największy dostępny rozmiar ma maksymalną wysokość 250 cm. Wybór okien tarasowych daje nam możliwość wybrania większego rozmiaru nić w przypadku okien rozwiernych (wysokość takiego okna może osiągnąć nawet 280 cm wysokości). Taki rodzaj okien składa się ze skrzydła stałego i części przesuwnej.

Przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, nawet okno o dużych wymiarach i ciężarze będzie się płynnie i komfortowo przesuwać/otwierać. Okucia odpowiadają za płynne zamykanie, otwieranie czy przesuwanie okna, alternatywą są jedynie drzwi harmonijkowe, których skrzydła mają od 40 do 90 cm, przez co po złożeniu nie zajmują zbyt wiele miejsca.

 

Back To Top
× Jesteśmy na Whatsapp